Jak leczyć paradontozę?

http://wyprzedzmeningokoki.pl/ bardzo niebezpieczna jest żółtaczka pokarmowa u kota

Zacząć należy od tego, że najlepiej jest działać prewencyjnie, czyli przeciwdziałać paradontozie. Najczęściej można to robić w bardzo prosty sposób, czyli poprzez zapewnianie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Dowiedzmy się więc, jak i kiedy powinno się czyścić zęby, a także chodźmy na systematyczne kontrole do dentysty, żeby na przykład mógł nam on pomóc w usunięciu kamienia nazębnego.

Jeśli jednak jest już za późno i choroba zaczęła postępować, to… powinniśmy zadbać o higienę jamy ustnej. W pierwszym stadium paradontozy powinno to w zupełności wystarczyć. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o staranne, prawidłowe i częste mycie zębów, ale również o usuwanie kamienia nazębnego oraz korektę źle wykonanych wypełnień, w czym musi nam już pomóc dentysta. Czasami konieczne jest również zbudowanie protezy, mostu albo korony, jeśli w naszym uzębieniu zdążyły pojawić się już pewne braki.

Kiedy choroba ma postać umiarkowaną lub ciężką, to leczenie musi być już dużo konkretniejsze. Dodatkowo trzeba wówczas wykonać kiretaż, czyli zabieg oczyszczania powierzchni korzeni. Oraz uzupełnić ubytki kostne za pomocą preparatów kościozastępczych.

Oczywiście, powyższe uwagi mają jedynie charakter ogólny. Kiedy dotknie nas problem paradontozy, to powinniśmy jak najszybciej skonsultować się ze swoim dentystą – on udzieli nam dokładnych porad oraz ewentualnie wykona potrzebne zabiegi.

Paradontozy nie powinno się lekceważyć, ponieważ w gruncie rzeczy jest to dość groźna i bardzo uciążliwa choroba.