Postępowanie paradontozy

jeśli dopadnie Cię żółtaczka leczenie będzie bardzo kosztowne

Zasadniczo, paradontoza jest dość poważną chorobą zębów. Chociaż zdarza się to raczej rzadko, to jednak jest ona w stanie doprowadzić nawet do wypadania zębów. Na szczęście, nigdy nie jest tak, że na przykład w poniedziałek zaobserwujemy jej pierwsze objawy, a już w niedzielę zaczną nam wypadać zęby. Postępuje ona dość wolno, jednak warto już na samym początku, tuż po jej zdiagnozowaniu, podjąć właściwe działania, żeby zatrzymać ten proces. Tak naprawdę, nie jest to trudne, a w kwestii rozwiązania tego problemu doradzić może nam praktycznie każdy dentysta, bo paradontoza jest stosunkowo często występującym schorzeniem.

Niestety, wielu z nas podchodzi do początków choroby ze zbyt dużym dystansem. Oczywiście, nie powinniśmy od razu się zbytnio nią stresować ani tym bardziej panikować, jednak odkładanie wizyty u dentysty nie jest właściwym rozwiązaniem. Wiadomo, że czasami mamy mnóstwo obowiązków, jednak nie można zakładać, że problem rozwiąże się sam. Nieleczona paradontoza będzie systematycznie postępowała. Szyjki zębów zaczną się coraz bardziej obnażać, a znajdująca się pod nimi tkanka kostna zanikać. Do tego dojdzie jeszcze uciążliwe krwawienie z dziąseł oraz ewentualnie bóle, a wiadomo, że bóle zębów do przyjemnych nie należą.

Ogólnie rzecz biorąc, żadnej choroby, w tym również paradontozy, nie powinno się lekceważyć. Z jednej strony nie można być hipochondrykiem, ale ignorancja w kontekście tematów natury zdrowotnej jest chyba jeszcze gorsza. Po prostu podchodźmy do tego rozsądnie.