Właściwe szczotkowanie zębów

Chociaż nasze zęby zdają się być twarde i silne, to jednak powinniśmy się z nimi obchodzić dość delikatnie, no chyba że nie zależy nam na ich zdrowiu. Nie da się ukryć, że problemy z uzębieniem nie są przyjemne. Bóle związane z takimi dolegliwościami zalicza się do najgorszych odmian bólu, a i same wizyty w gabinecie dentystycznym do miłych nie należą. Na szczęście, wielu chorobom zębów możemy skutecznie zapobiegać i to w bardzo prosty sposób – poprzez zapewnianie odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Niektóre osoby wychodzą z założenia, że zęby trzeba myć długo, intensywnie oraz konkretnie. Ze szczotkowaniem nie można jednak przesadzać, ponieważ w ten sposób można nabawić się nadwrażliwości zębów i dziąseł, a to nie jest już przyjemne. Owszem, zęby należy myć często, jednak nie dziesięć razy dziennie. Ponadto konieczne jest zwrócenie uwagi na samą technikę szczotkowania oraz na nacisk szczoteczki. Warto zwracać uwagę na to, jakich szczoteczek używany. Zasadniczo, w sklepach znajdziemy ich trzy rodzaje: delikatne, sztywne i średnie. Dla niektórych rodzajów zębów wskazane są tylko i wyłącznie te z napisem „soft”. Warto zapytać swojego dentysty, czy przypadkiem i dla nas nie jest to najlepsza opcja.

Jak widać, o zęby trzeba dbać, jednak nie można podchodzić do tego zbyt drastycznie. Jeśli będziemy nieprawidłowo czyścili jamę ustną, to sami możemy sprowokować tym na przykład wystąpienie nadwrażliwości dziąseł i zębów. Z pewnością, o takich sprawach warto rozmawiać ze swoim dentystą.

bardzo dobrym lekiem jest infanrix hexa oraz inne leki naszej firmy