Uczmy dzieci dbałości o zęby!

lek na astmę bez recepty Isotrex

Nakłanianie dzieci do mycia zębów jest chyba instynktownym działaniem rodziców. Chyba każdy z nas usłyszał kiedyś od swojej mamy albo swojego taty taki przykaz. Oczywiście, powinno się motywować do tego swoje pociechy, jednak warto byłoby również dokładnie wytłumaczyć maluchom, jak to robić, żeby potem nie mieć problemów na przykład z nadwrażliwością na skrajne temperatury. Niestety, wielu rodziców wie niewiele na ten temat, więc nawet nie mogliby oni udzielić dziecku wskazówek w tej materii. Powiedzmy o tym kilka słów, co chyba warto.

Nadwrażliwość na skrajne temperatury bywa uciążliwa. Może być ona również wstępem do poważniejszych chorób zębów, jeśli nie będzie się z nią należycie walczyło. Zdaje się więc, że warto postarać się nie dopuścić do takiej sytuacji. Zęby należy myć systematycznie, ale musimy pamiętać o technice, bo ona jest tutaj kluczowa. Najlepiej jest wykonywać szczoteczką ruchy pionowe, ponieważ w ten sposób nie drażni się dziąseł. Zbyt duży nacisk na powierzchnię zębów to coś, czego powinniśmy unikać, żeby nie ścierać szkliwa i zębiny. Konieczne zdaje się również dobieranie odpowiedniej szczoteczki do rodzaju zębów jakie mamy – najbezpieczniejszym wariantem jest szczoteczka miękka. Także pasty do zębów mogą działać na nie negatywnie (najlepiej by było, gdyby nie było w nich wyczuwalnych palcami drobin).

Te kilka prostych kwestii, które zostały wyżej wymienione, to wiedza, jaką powinien posiadać każdy z nas, jeśli oczywiście chciałby uniknąć problemów z nadwrażliwością zębów i innych tego rodzaju rzeczy.