Paradontoza a estetyka zębów

Z pewnością, zęby mają dość istotne znaczenie w kontekście atrakcyjności naszego wyglądu fizycznego. Jeśli chcemy dobrze wyglądać, to musimy o ten aspekt odpowiednio zadbać. Niektórzy genetycznie mają ładne i zdrowe zęby, co sprawia, że nie muszą o nie jakoś szczególnie dbać. Inni natomiast wręcz odwrotnie, cały czas mają z nimi problem. Niestety, pod tym względem nie ma sprawiedliwości.

Paradontoza jest chorobą, która czasami ma uwarunkowania genetyczne. Nie oznacza to jednak, że nie można jej przeciwdziałać, bo można. Najważniejsze jest tutaj odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej. Jeśli nie będziemy tego robili, to może stracić na tym nie tylko nasze zdrowie, ale również nasz wygląd.

Paradontoza objawia się tym, że zęby zaczynają się obnażać, a na dziąsłach pojawiają się stany zapalne. Może również pojawiać się ból oraz krwawienie. Zaczerwienione dziąsła i obnażone zęby raczej nie przedstawiają atrakcyjnego widoku. To jest jednak dopiero wczesne stadium choroby. Jeśli paradontozy się nie leczy, to powoli zanikają kości, zęby tracą swoją podstawę i zaczynają się ruszać. Końcowym etapem jest ich wypadanie, jednak do tego nie musi dojść, jeśli odpowiednio wcześnie zacznie się leczenie.

Osoby dotknięte paradontozą w fazie ostrej raczej nie będą mogły się swobodnie uśmiechać do zdjęcia. Ich zęby nie będą się dobrze prezentowały. Jeśli nie zależy nam na zdrowiu naszych zębów, to zadbajmy chociaż o ich wygląd i starajmy się przeciwdziałać takim chorobom, jak paradontoza.