Mało znane skutki palenia papierosów

Oczywiście, w dzisiejszych czasach wiele się mówi o tym, w jaki sposób szkodzą nam papierosy. Informacje na ten temat znaleźć możemy nawet na opakowaniach papierosów, bo umieszczanie ich w takim miejscu jest nakazane przepisami polskiego prawa. Wiemy więc na przykład, że ta używka zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Warto jednak powiedzieć kilka słów o mniej znanych konsekwencjach oddawania się temu nałogowi.

Palacze często mają żółte zęby, chociaż nie jest to regułą, bo o te można specjalnie dbać, żeby uniknąć tego efektu. Przebarwienia nie są jednak jakimś bardzo znaczącym problemem. Warto odnotować, że osoby nałogowo palące papierosy częściej chorują na paradontozę, a ta choroba może nawet doprowadzić do wypadania dziąseł. Oczywiście, nie jest to czynnik decydujący, jednak ma on jakiś tam wpływ. Pamiętajmy o tym, że tendencje do chorowania na paradontozę możemy odziedziczyć po przodkach. Jeśli w naszej rodzinie takie przypadki się pojawiały, to tę chorobę możemy potraktować jako kolejny argument za rzuceniem palenia.

Może właśnie w taki sposób powinniśmy postępować, czyli po kolei uświadamiać sobie negatywne skutki palenia, żeby w końcu zebrać się w sobie i rzucić ten zgubny nałów. Wiadomo, że rzucenie palenia nie jest łatwe, ale z pewnością warto się o to postarać. Lista dolegliwości, które mogą nas spotkać, jeśli nie zerwiemy z tym nałogiem, jest naprawdę spora. Pamiętajmy również o argumencie natury ekonomicznej – papierosy są obecnie bardzo drogie.